Středočeské
Zelenenoviny.cz

O nás, o Zelených novinách

Regionální varianty ZN přinášejí informace z jednotlivých krajů a okresů a obcí o tom, co se kde dělá pro životní prostředí a zároveň je to využitelné pro běžné lidi. Přebíráme články z webů radnic, magistrátů, hejtmanství a státních institucí. Cílem je podpořit a vytáhnout na světlo „zelené“ činy komunálních a krajských politiků, státních institucí a jiných organizací, spolků a aktivních občanů, a podnítit k podobným činnostem ostatní politiky a občany.

Hlavní portál ZN přináší návody a informace, jak se můžeme my sami chovat šetrně k životnímu prostředí i k sobě samému.

Zelené noviny podporují ekologické činy komunálních politiků a ekologický způsob života.

Provozuje

Zelené noviny provozuje Mgr. Jana Konečná, daňová poradkyně, provozovatelka informačního serveru Jakpodnikat.cz a internetového obchodu Filtryvody.cz, vyznavačka permakultury, jedlého plevele a chůze naboso. Je členkou Strany zelených, toto ale není portál Zelených. Chcete-li spojení na politiky hájící ekologická témata, obraťte se na zelené nebo pirátské zastupitele a zastupitelky ve vašem kraji a obci. 

 

Redakce

Jana Konečná (šéfredaktorka, Jihomoravské ZN – Brno)

Blanka Cabovská (výběr témat a Plzeňské ZN)

Alena Teclová (SEO, Pardubické ZN a Liberecké ZN)

Sandra Franerová (Moravskoslezské ZN, Středočeské ZN)

Veronika Bělohlávková (Olomoucké ZN, Královéhradecké ZN)

Pavla Marková (Pražské ZN)

Ingrid Dach (Zlínské ZN, Jihomoravské ZN)

 

Chcete být redaktorem Zelených novin?

Zelené noviny stojí na práci redaktorů ze všech krajů České republiky. Z některých krajů ještě redaktory nemáme, máte-li tedy blízko k ekologickému způsobu života, a k novinařině, můžete zkusit dělat redaktora/ku Zelených novin

 

Chcete informovat naše čtenáře?

Chcete informovat čtenáře Zelených novin o něčem, co se ve vaší obci udělalo nebo právě dělá pro životní prostředí a je to zároveň prakticky využitelné pro běžné lidi? Pošlete nám odkaz na článek, viz Kontakt.

Chcete inzerovat v Zelených novinách? Viz Inzerce.

(Visited 6 times, 1 visits today)

.

Reklama:

Zelené noviny na Facebooku: