Středočeské
Zelenenoviny.cz

Dny evropského dědictví v Kolíně

7.9.2021 | město Kolín

Zdarma nebo za symbolickou cenu se o nadcházejícím víkendu můžete podívat do památkých a zajímavých míst, která byste jindy neviděli. Můžete si prohlédnout třeba radnici, městskou vodárnu a v neposlední řadě chrám Bartolomějské návrší. Nejen kulturou je člověk živ a proto akci budou provázet mnohé doprovodné programy. 


Město Kolín vás srdečně zve na Den otevřených dveří kolínské radnice (19. 9. od 10.00 do 12.00 hod) nebo na rozhlednu Vodárna (12. 9. a 18. 9.). Nenechte si ujít také Jeruzalém na Labi, soubor kolínských židovských památek. Zdarma můžete navštívit synagogu (12. 9. a 19. 9.) a oba židovské hřbitovy (19. 9.)

Největším lákadlem bude jistě Bartolomějské návrší, poklad v srdci Kolína (v sobotu 11. 9. za symbolické vstupné 1 Kč). Kromě samotného chrámu sv. Bartoloměje navštivte i barokní kostnici a zvonici s vystaveným chrámovým pokladem a vyhlídkou na centrum města. V bývalém bytě zvoníka je ke zhlédnutí také část putovní výstavy fotografií Josefa Čáslavy z Turistické oblasti Kutnohorsko a Kolínsko s názvem „KUKO známé i neznámé“. Zejména pro děti je připravena moderní interaktivní expozice ve staré farní škole.

POZOR ZMĚNA oproti původnímu programu – v chrámu sv. Bartoloměje nebude prohlídka v 11.00 hod, naopak navíc bude prohlídka ve 13.00 hod.

Kromě otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví vás zveme i na řadu doprovodných akcí. Připraveny jsou komentované prohlídky výstav, s výkladem historika si můžete prohlédnout také kostel sv. Jana Křtitele, chrám sv. Bartoloměje nebo tvrz v Hradeníně. Procházka po městě vás seznámí s městským opevněním či židovským ghettem. V pátek 17. 9. pak budou položeny nové kameny zmizelých.

Přehled všech akcí konaných v Kolíně a okolí naleznete na www.historickasidla.cz

 

Redakčně upraveno

Zdroj: město Kolín

Zdroj foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz