Středočeské
Zelenenoviny.cz

Králův Dvůr má sběrný dvůr

3.12.2020 | Region Berounsko

Obyvatelé rozrůstajícího se Králova Dvora už nemusí vozit odpad do sběrného dvora v Berouně - od podzimu už má město vlastní sběrný dvůr. 


S výstavbou zařízení v místní části Levín začalo vedení města v loňském roce. Zařízení je v provozu od středy, za první hodinu ho využilo deset lidí. Provozovatelem je firma AVE CZ, odpadové hospodářství.

Ve sběrném dvoře je možné odložit například komunální, nebezpečný nebo objemný odpad. Podobné areály budují a vylepšují i další města, cílem je hlavně bojovat proti nelegálním skládkám a tím chránit životní prostředí.

V minulosti museli obyvatelé Králova Dvora se stavebním a dalším odpadem do sběrného dvora v Berouně. Nyní ho mohou bezplatně uložit ve svém městě. Podmínkou je trvalý pobyt v Králově Dvoře. Do Berouna mohou lidé jezdit s odpadem ještě do konce listopadu.

Při provozu nového sběrného dvora jsou podle radnice využívány moderní technologie. O množství sváženého odpadu návštěvníky informuje venkovní digitální displej a areál chrání kamerový systém. Na objekt dohlíží bezpečnostní agentura. Zařízení je v listopadu otevřené ve středu od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 a v sobotu od 8.00 do 13.00 hodin.

Redakčně upraveno

Zdroj: Berounsko

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    FILTRYvody.cz