Středočeské
Zelenenoviny.cz

Mladá Boleslav jde s dobou a efektivně zavlažuje zálivkovými vaky

3.8.2018 | Mladá Boleslav

závlahaPři velkých venkovních teplotách netrpí jen lidé a zvířata, ale i vegetace žízní po troše vody. Proto je nutné zeleň ve městě uměle zavlažovat. Většinou jezdí kropící vozy a hadicí postříkají každý strom. Avšak Nový Jičín nyní zavádí nový způsob zavlažování pomocí zálivkových vaků.


Mladá Boleslav zkouší prostřednictvím společnosti Compag moderní způsoby zálivky stromů, které čelí extrémnímu suchu. Prvních pět zálivkových vaků bylo v úterý rozmístěno k usychajícím lípám v Palackého ulici. Zavlažovací vaky se naplní vodou a tato zálivková dávka postupně vykapává skrze otvory ke kořenům dřeviny, která má mnohem víc času, aby si vodu nasákla. Tento způsob je mnohem účinnější, protože zálivka je postupná (voda kape 5 až 9 hodin) a tudíž mnohem lépe cílená.

Jde o moderní metodu, která výrazně posouvá možnosti zálivky dřevin a rapidně snižuje dobu zálivky jednoho stromu. Díky tomu se s jedním kropícím vozem stihne zalít mnohem víc stromů za stejnou dobu. Naplnit závlahový vak trvá pouze vteřiny a voda nikam nestéká po povrchu. Všechna zálivková voda tak končí tam, kde má - v kořenovém systému stromů.

Redakčně opraveno.

Zdroj: www.mb-net.cz

Zdroj obr.: pixabay.com

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    FILTRYvody.cz