Středočeské
Zelenenoviny.cz

Obnova zeleně v Roudnici

2.12.2020 | město Roudnice nad Labem

V lokalitě Smetanovo náměstí dnes pokročily práce na kompletní obnově tamější zeleně. Pokácené stromy do konce roku nahradí nová výsadba. Zásah je součástí avizované podzimní obnovy desítek usychajících dřevin na celém území Roudnice nad Labem.


Jednou z aktivit roudnického odboru životního prostředí je péče o veřejnou zeleň. Její údržbu plánuje na základě pravidelných terénních kontrol. V průběhu léta takto byly označeny usychající břízy,ale i další dřeviny, které by již do příští sezóny nevydržely a mohly ohrozit zdraví či majetek. V tomto týdnu odborná firma provádí plánované kácení usychajících dřevin v lokalitě Smetanovo náměstí.

Přibližně stovku stromů, nejen v sídlišti, ale na celém území města, nahradí nové vhodnější a odolnější dřeviny odpovídající provedené studii veřejných prostranství. K výsadbě jsou pro sušší stanoviště doporučeny javory, habry, třešně, lísky, lípy nebo jilmy. Konkrétně pro Smetanovo náměstí bylo zvoleno 14 javorů ve spodní a 12 okrasných višní v jeho horní části. Město pro příští rok připravuje projekt, který má navázat parkovou úpravou s novým inventářem.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Roudnice nad Labem

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz