Středočeské
Zelenenoviny.cz

Floristický park v Říčanech

7.12.2018 | Náš region

Centrální prostor Říčan v ulici Kozinova ležel dlouho ladem. Před časem byly v rámci urbanistické akce z prostoru vykáceny mohutné topoly a vedení města dalo slib, že zeleň do oblasti vrátí. Na konci října tohoto roku svůj slib splnilo a slavnostně otevřelo nový park Václava Havla.


V centrální části Říčan vyrostl nový floristický park, kde budou dominovat stromy, keře a květinové louky pro motýly. Chybět nebudou ani vodní prvky v podobě vodního zrcadla, posezení s pergolou, veřejné griloviště, dětská hřiště. Stane se místem setkávání, místem pro odpočinek a relaxaci.

Park dostane do vínku hned několik symbolů. Nejvýraznější je pojmenování po prezidentu Václavu Havlovi, který by v říjnu oslavil 82 let. Respekt k přírodě, především ke krajině a jejímu historickému dědictví se odrážel v postojích prvního polistopadového prezidenta. Uznával péči o krajinu, uvědomoval si odpovědnost za stav krajiny a vnímal ji jako vizitku lidských hodnot. Pojmenování parku předcházelo i oslovení Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Paní Dagmar Havlová souhlasila s tím, aby se park nesl jméno Václava Havla jako uctění odkazu a hodnot jejího manžela.

Plnohodnotným odpočinkovým místem bude park až na jaře, kdy se rozroste zeleň a rozkvetou louky. Věříme, že park Václava Havla bude dlouhou dobu přinášet radost i poznání, že pro udržení svobody potřebujeme nejen sílu a trpělivost, ale také dobré vztahy napříč Evropou.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Nasregion.cz

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz