Středočeské
Zelenenoviny.cz

Zvelebování areálu Nový rybník v Příbrami pokračuje

27.11.2018 | Město Příbram

Rekreační a sportovní areál Nový rybník v Příbrami se díky úpravám z minulých let stal příjemným odpočinkovým místem pro všechny generace obyvatel Příbrami. Najdeme zde minigolf, letní kino, skate park, in-line dráhu, vodní dětské hřiště, vzduchové trampolíny, půjčovnu sportovního vybavení a mnohé další. Nyní nastává doba, kdy je potřeba doladit poslední detaily, jako osázení zeleně, osvětlení areálu či zlepšení spojnice mezi parkovištěm a in-linovou dráhou.


Stávající povrch cesty od parkoviště bude zbroušen a položen nový, budou upraveny všechny písčité cesty a pěšiny v areálu, dojde k vysazení živých plotů.

Velmi důležitým krokem je rozhodnutí o instalaci osvětlení, které v současné době v areálu chybí. Zavedení klasického veřejného osvětlení by bylo velmi náročné, proto město přistupuje k variantě instalace solárních svítidel, z nichž čtyři budou mít navíc USB zásuvky, což návštěvníci Nového rybníka jistě ocení. Jednotlivé lampy budou osazeny stmívacími a pohybovými čidly, tudíž se budou při pohybu návštěvníků ve večerních hodinách rozsvěcet postupně.

Ještě připomeňme, že vstup do areálu je zdrama. Parkovné na přilehlém parkovišti stojí 20,- Kč na hodinu nebo 50,- Kč na celý den. V celém areálu Nového rybníka je nyní dostupná bezdrátová sít, na kterou se lze připojit bez hesla, zdarma, a to až na dvě hodiny denně. Areál je také nově osazen online kamerami. Kamery jsou dvě, jedna směřuje směrem k občerstvení a dětské zóně, druhá zabírá půjčovnu sportovního vybavení a mola.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Příbram.eu

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz