Středočeské
Zelenenoviny.cz

Komunitní chov zvířat v Říčanech

1.6.2021 | město Říčany

Ekocentrum Říčany, působí v Říčanech od roku 2003. Jeho posláním je ochrana přírody a krajiny, stejně jako zkvalitnění podmínek života v obci a regionu. Členové spolku prosazují uplatňování zásad udržitelného rozvoje s důrazem na environmentální výchovu a osvětu. Spolek zajišťuje mnoho ekologických akcí - mimo jiné i komunitní chov zvířat. 


Po zimě a studeném jaru se v květnu konečně probudil i Dvorek Muzea Říčany, kde Ekocentrum zabezpečuje komunitní chov zvířat. Naším nejnovějším přírůstkem jsou mladí králíčci, kteří ještě zůstávají většinu dne ukrytí v hnízdě. Z toho důvodu ani nevíme, o kolik malých králíčátek se jejich maminka vzorně stará. Již brzy ale budou zvědavě koukat na svět. Určitě se s nimi budete moci setkat na akcích na Dvorku, ať už na plánované akci s mláďaty, nebo na již tradičních letních odpoledních s kozami a ovcemi. Pokud chcete být spolu s dětmi v těsném kontaktu s našimi dvorkovými zvířaty, můžete pravidelně (třeba 1× za 14 dní) chodit o zvířata pečovat. Napište nám.

Kromě malých králíčků je na Dvorku velmi živo každou středu odpoledne. Farmáři nám vozí objednané bedýnky se zeleninou pro členy KPZ Říčany. Nově, každé 2 týdny, vozíme vejce od slepic z volného výběhu a balíčky s kozími a kravími mléčnými výrobky. Je nás už 105. To už je pořádná komunita, která může táhnout za jeden provaz. Pokud se k nám chcete přidat, stále to je možné.

 

Redakčně upraveno

Zdrpj: město Říčany

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    FILTRYvody.cz