Středočeské
Zelenenoviny.cz

Srdcem Českého krasu

13.8.2020 | AOPK

Nová naučná stezka Srdcem Českého krasu začíná v obci Srbsko u Berouna a končí na soutoku potoka Kačák s řekou Berounkou. Trasa měří 9 km a částečně kopíruje již zrušenou naučnou stezku Národní přírodní rezervací Karlštejn. Najdete zde vzácné motýly, vyřezávané lavičky i téměř dvě desítky informačních tabulí. 


Již 100 naučných stezek a zpřístupněných lokalit zrealizovali Český svaz ochránců přírody a společnost NET4GAS v rámci společného programu s názvem Blíž přírodě.

Tuto kulatou naučnou stezku přijeli osobně v pátek 24. července 2020 otevřít také ministr životního prostředí Richard Brabec, jednatel NET4GAS Radek Benčík, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc, předseda ČSOP Libor Ambrozek a starostka obce Srbsko Svatava Biskupová.

Nová naučná stezka má 18 zastavení na 9 km dlouhé trase. Každé zastavení vypráví o zajímavostech daného místa a vybízí návštěvníky k pozorování určitého děje v okolní přírodě. Některá zastavení jsou doplněná interaktivními prvky a na dvou místech jsou i tematicky ztvárněné lavičky.

Zajímavostí naučné stezky je skutečnost, že vede v trase bývalé naučné stezky Národní přírodní rezervací Karlštejn, vzniklé již roku 1989, jejíž trasu částečně kopíruje. Původní informační tabule jsou na zadní straně panelů, a tak mají návštěvníci jedinečnou příležitost nejen porovnat styl obou naučných stezek, ale také se obdivovat nestárnoucím kresbám rostlin, živočichů i geologických útvarů výtvarníka Dalibora Němce.

Redakčně upraveno

Zdroj: AOPK

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz