Středočeské
Zelenenoviny.cz

U Milovic nalezen vzácný motýl

24.8.2021 | CHKO Kokořínsko

NPP Mladá u Milovic byla vyhlášena v roce 2020. Předmětem ochrany jsou travinné a křovinné ekosystémy luk a pastvin a suchých trávníků a trávníků písčin a mělkých půd a nížinných až horských vřesovišť a lesní ekosystémy. V srpnu zde probíhal monitoring vzácných rostlin a hmyzu a byl byl oběven vzácný nález. 


V tomto období monitorují pracovníci Správy hmyz a některé jiné chráněné druhy rostlin a živočichů, a z hmyzího hlediska byl nalezen bombastický nález. A to v podobě denního motýla vřetenušky pozdní, která byla v nehojných počtech pozorována v místech mimo ohrady se zubry. Tento druh je známý z Českého středohoří, okolí Prahy a jižní Moravy.

Ovšem je třeba čekat i jiné nálezy - při monitoringu bezlesí v národní přírodní památce Mladá došlo přímo k bombastickému nálezu. Deštivé počasí v posledních dnech zapříčinilo vyplavení staré munice. Není se koneckonců čemu divit, Milovice – Mladá je bývalý vojenský prostor. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, obvodní oddělení Milovice, která munici zajistila a na místo povolala pyrotechnika. Podle bližších informací se jednalo o nevybuchlý dělostřelecký granát. Tak se dívejte pod nohy!

 

Redakčně upraveno

Zdroj: CHKO Kokořínsko

Zdroj foto: CHKO Kokořínsko

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz