Středočeské
Zelenenoviny.cz

Vlci na Kokořínsku

3.2.2021 | CHKO Kokořínsko

Již šestým rokem se potvrdil výskyt vlků v oblasti CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, která se rozprostírá jak ve Středočeském, tak v Libereckém kraji. Pátrání, které proběhlo na konci ledna, doložilo, že se na rozsáhlém území nachází minimálně devět vlků. 


Na území CHKO Kokořínsko – Máchův kraj jsme v období výjimečně bohatém na sníh pročesávali krajinu a pátrali po vlčích stopách.

Monitoring vlčích stop proběhl ve dnech 15. a 21. 1. 2021. Prvního dne se zúčastnilo 17 lidí, z toho 6 externistů, kterým tímto děkujeme za pomoc. Prošli jsme 10 tras v kokořínské části a 4 trasy v Máchově kraji. Stopy vlků se našly na 7 trasách, s odhadem počtu 1 - 5 jedinců. Pokud jde o počty, tak je samozřejmě nutné předpokládat nálezy stop stejných vlků v různých částech CHKO, proto je minimální počet v Máchově kraji 5 vlků a na Kokořínsku 2 vlci. Během dopoledne sněžilo, takže později nalezené stopy byly již částečně zasypané a mohly pocházet i z předešlé noci.

21. 1. se vypravilo na monitoring vlka 11 stopařů po 11 trasách. Stopy byly nalezeny na 6 z nich, z toho 3 v Máchově kraji. Většinou se jednalo o menší skupiny 2 - 3 vlků, jen v jednom případě šlo o smečku minimálně 6 vlků. Výsledek je tedy podobný předcházejícímu monitoringu - minimálně 6 vlků v Máchově kraji a 2-3 vlci na Kokořínsku.

Redakčně upraveno

Zdroj: CHKO Kokořínsko

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz