Středočeské
Zelenenoviny.cz

Na Štěpánce budou nové stromy

1.3.2019 | Mladá Boleslav

Kůrovcová kamalamita v parku Štěpánka v Mladé Boleslavy si vyžádala masivní kácení napadených stromů. Město však již jedná s odborníky o výsadbě stromů nových, vzrostlých, které budou převezeny z nejbližšího okolí. 


Mezi oslovenými odborníky, s nimiž chce radnice jednat o vhodném výběru a umístění nově vysazených stromů, je i známý botanik, publicista a propagátor informací o přírodě Václav Větvička. Ten přijede 26. února a spolu se zástupci města i firem, podílejících se na řešení kůrovcové kalamity, posoudí situaci přímo v parku. Zatím to vypadá, že bychom sázeli stromy s obvodem kmene mezi 50 až 60 cm a průměrem 20 cm. To už jsou poměrně velké stromy, například v případě dubů jde už o výšku mezi šesti až jedenácti metry. V tuto chvíli probíhá tipování stromů, které bychom mohli přesadit na Štěpánku, řekl primátor.

V prodeji nabízené vzrostlé stromy jsou podle zjištění vedení města menší a navíc nevhodné i proto, že jsou většinou ze zahraničí a vyrůstaly v jiných klimatických podmínkách. Chtěli bychom proto mít přesazenou většinu stromů tady z okolí, doplnil primátor.

Kácení a postupné odklízení pokácených stromů a odřezaných větví na Štěpánce probíhá v těchto dnech intenzivně na více místech současně. Všechny tyto práce by se měly stihnout do poloviny března a následně během jara by měla začít nová výsadba.

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Mladá Boleslav

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz