Středočeské
Zelenenoviny.cz

Zálabská skála v novém kabátě

6.12.2019 | město Kolín

Zálabská skála není jen skalnatý masiv, který se zvedá od labského nábřeží, ale i přikrčené nízké domky nad ním a kamenné zídky v rozvlněném terénu, kde nenajdeme asfalt a dokonce ani beton. Jde o jednu z posledních lokalit, kde Kolín autenticky připomíná svou podobu z minulých století. Proto se město ve spolupráci s občanským spolkem Zálabská skála rozhodlo osobitou kolínskou lokalitu zrevitalizovat. 


V pátek 29. listopadu za velmi proměnlivého počasí, střídající déšť, vítr i sluníčko, byl oficiálně otevřen prostor kolem zálabské skály, který prošel revitalizací.

Toto malebné zákoutí kolem Práchovny bylo upraveno, vyčištěno, přibyl nový mobiliář v podobě laviček, ohniště, otevřely se nové výhledy. V nejbližší době přibudou i nové odpadkové koše. Po konzultacích s místním spolkem Zálabská skála byl zachován co nejvíce přírodní ráz cest. Prostor na skále, pod ní na nábřeží kolem řeky a u Práchovny byl osazen jednoduchými dřevěnými lavičkami, které časem ještě získají patinu. U Práchovny bude možné zaparkovat kolo, je zde vytvořené ohniště.

Slavnostní pásku přestřihl starosta Michael Kašpar a místostarostka Iveta Mikšíková společně se zástupcem společnosti TPCA Tomášem Paroubkem.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Kolín

Zdroj foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz