Středočeské
Zelenenoviny.cz

Nová naučná stezka v Brdech

19.5.2020 | AOPK ČR

Od začátku roku mohou turisté využívat novou naučnou stezku v CHKO Brdy, vedoucí k zaniklým obcím, k rybníkům, lesům i kopcům. Jmenuje se Okolím Padrťských rybníků a byla vytvořena Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. 


Stezka má celkem 13 zastavení, 4 klasické velké informační panely a 9 malých kovových panelů, netradičně umístěných na solitérních kamenech, které jsou příspěvkem k zachování nezastavěné krajiny CHKO. Tyto tabule se věnují především přírodním hodnotám území. Okolí Padrťských rybníků však bylo výrazně formováno i prací lidí, kteří tu žili v dnes již neexistujích obcích Padrť, Přední a Zadní Záběhlá a Kolvín. Těm jsou věnovány velké panely umístěné v místech, kde dříve stávaly vesnice. Jednotlivá zastavení stezky je možné procházet v libovolném pořadí, návštěvníci si mohou sami vybrat, kde na stezku nastoupí a kolik zastavení si prohlédnou.

Většina trasy vede po zpevněných cestách, část je však i po cestě nezpevněné. K délce trasy je třeba připočíst i cestu od některého ze záchytných parkovišť nebo zastávky hromadné dopravy.

Redakčně upraveno

Zdroj: AOPK ČR

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

FILTRYvody.cz