Středočeské
Zelenenoviny.cz

Brdský cyklobus

19.5.2020 | město Příbram

Cesty do přírody, pěšky nebo na kole, jsou tím nejlepším balzámem na naši duši. Aby turisté nemuseli jezdit vlastními auty a zatěžovat tak ovzduší, nabízí se jim cesta Brdským cyklobusem. Prvního května začal již svou 12. sezónu. 


Společnost ČSAD autobusy Plzeň se rozhodla přistoupit k zahájení provozu Brdského cyklobusu v původně plánovaném termínu, aby v souladu s doporučením vlády umožnila občanům podnikat cesty do přírody. 

Na běžné autobusové lince č. 440555 z Plzně do Příbrami jezdí tzv. „Brdský cyklobus“ již od letní sezóny 2008. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň - Starý Plzenec - Spálené Poříčí - Míšov/Brdy – Rožmitál – Příbram a obslouží tak všechny turisticky atraktivní body brdských vrcholků.  Opět jsou zavedeny i spoje Příbram – Míšov a opačně. 

Cyklisté mohou po trase navštívit řadu zajímavostí, například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, legendární vrch Třemšín, půvabný Rožmitál pod Třemšínem nebo Hornické muzeum v Příbrami. 

Klasický cyklobus jede každou sobotu, neděli a svátek od 1. května až do 28. září 2020 a je zajištěna přeprava minimálně 27 ks jízdních kol. 

Z Plzně z Centrálního autobusové nádraží v Husově ulici (CAN) vyjíždí v 7:45 hodin a jede přes Brdy až do Příbrami.

Z Příbrami jede spoj v 10:00 hodin s konečnou zastávkou Míšov.

Z Míšova nazpět do Příbrami jede ve 13:15 hodin.

Zpáteční Příbrami jede přes Brdy nazpět do Plzně v 15:30 hodin. 

Cyklobus nejsou ovšem určeny jen pro kolaře! Mohou je využít jak pěší turisté, tak běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami autobusové linky.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Příbram

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz