Středočeské
Zelenenoviny.cz

Vojenské lesy a statky pořádají vědomostní soutěž

28.1.2022 | VLS

Ve středočeské Obecnici pod Brdy odstartovala u Vojenských lesů a statků další ročník mezinárodní vědomostní soutěže YPEF (Young People in Europe Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Po Brdech bude následovat dalších pět kol na dalších lesnických divizích VLS, které organizují podnikoví lesní pedagogové.


YPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol, jejím cílem je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy. Vojenské lesy a statky jsou partnerem soutěže od roku 2015, vedle další podpory státní podnik pravidelně organizuje právě sérii vstupních místních kol, kterými soutěž začíná. Jejich vítězové následně postupují do regionálních kol, kde bojují o celostátní finále. Družstvo, které se následně stane národním vítězem, postupuje do mezinárodního finále soutěže.
„Průběh všech kol je obdobný. Do soutěže se mohou hlásit tříčlenná družstva ve dvou věkových kategoriích, která si během klání ověří své znalosti o lese a lesnictví nejdříve v písemném testu a následně praktickou zkouškou. Vítězové mladší i starší kategorie pak z každého kola postupují do regionálního kola, následně do národního. Jednou z podmínek účasti v národním a mezinárodním kole je aktivní znalost anglického jazyka,“ popsal vedoucí lesních pedagogů VLS Jan Kobr.
Více informací o soutěži zjistíte na webu soutěže www.ypef.cz, kde se také mohou zájemci hlásit do jednotlivých místních kol. Ta v režii VLS proběhnou následovně:

26. ledna od 9:00 - divize Hořovice, lesní správa Obecnice, Obecnice 274, 262 21 Obecnice
kontakt: dana.kroupova@vls.cz
10. února od 9:00 - divize Lipník n. B., ředitelství divize, Na Zelince 1147, 751 31 Lipník nad Bečvou
kontakt: romana.klevarova@vls.cz
10. února od 8:00 - divize Mimoň, areál Skelná huť v Ralsku
kontakt: eva.zikmundova@vls.cz
21. února - divize Horní Planá, ředitelství divize, Jiráskova 150, 382 26 Horní Planá,
kontakt: ruzena.hermankova@vls.cz
25. února od 8:00 – divize Plumlov, základní škola Plumlov
kontakt: josef.placek@vls.cz
1. března od 9:00 - divize Karlovy Vary, SPgŠ, G a VOŠ Karlovy Vary, Lidická 455/40, 360 01 Karlovy Vary
kontakt: jana.hynkova@vls.cz

 

Redakčně upraveno

Zdroj: VLS

zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Nejčtenější ve Středočeském kraji:

    FILTRYvody.cz