Středočeské
Zelenenoviny.cz

Kralupy právě dokončily obnovu lesoparku na Hostibejku. Na co se mohou návštěvníci těšit?

9.7.2018 | Turistický a informační portál města Kralupy nad Vltavou

Vrch HostibejkJedním z míst v Kralupech, které upoutá každého již z dálky, je pískovcový masiv s názvem Hostibejk. Nejen, že se odtud naskýtá překrásný výhled na celé město i jeho okolí, ale procházka zalesněným kopcem, je zkrátka ideálním zpestřením celého dne. Navíc, pro ty, kdo se sem vypraví, připravila letos radnice hned několik zajímavých překvapení.


Kralupy nad Vltavou se v posledních letech změnily zcela k nepoznání, a netýká se to jen nového centra města či zrekonstruovaného koupaliště, ale i přírodních krás a zelených ploch. Postupně se podařilo vytvořit třeba Park čtyř ročních období na Strachově projektovaný profesorem Marečkem, a to hlavně díky dotačním titulům, jež získal místostarosta Libor Lesák, který také usiluje o to, aby se Kralupy postupně proměnily z šedého průmyslového města v oázu zeleně. 

V letošním roce se pozornost zaměřila na vrch Hostibejk, významnou přírodní památku, a zároveň i oblíbený výletní cíl. „Jde o jednu z nejnavštěvovanějších lokalit ve městě, kam míří nejen rodiny s dětmi při nedělních procházkách, ale i návštěvníci Kralup, a bylo proto jasné, že celé místo musí projít důkladnou obnovou,“ myslí si Libor Lesák, jež zdůrazňuje, že již loni byly opraveny přístupové rampy a schodiště vedoucí na vrchol, a ve stejném duchu se pokračovalo i letos.

Jednou z podstatných změn, které si mohli návštěvníci všimnout, je rekonstrukce vyhlídkového altánu z období první republiky. „Vzhledem k tomu, že vyhlídka byla ve velmi špatném stavu, musela nyní projít celkovou opravou,“ vysvětluje vedoucí odboru realizace investic a správy majetku Marcela Horčičková s tím, že došlo především k výměně střešní krytiny a podlahy, která se již propadala.

Dalším zajímavým místem, které se taktéž změnilo k nepoznání, je altánek v podobě houby. „Na jeho opravě se navíc podíleli přímo zaměstnanci odboru realizace investic, jež rekonstrukci pojali jako zajímavou výzvu,“ říká místostarosta Lesák a dodává, že navíc došlo ke zpevnění cest v jeho okolí pomocí dřevěných chodníků, a samozřejmostí byla i výměna laviček a dalšího poškozeného městského mobiliáře.

Při svých toulkách lesoparkem si mohou návštěvníci všimnout také mnoha zábavních prvků. Jedná se třeba o lavičku smíření, která umožňuje být partnerské dvojici k sobě blíž a vzájemně si naslouchat. Malé děti zase jistě ocení zrekonstruované hřiště se spoustou houpaček, prolézaček a dřevěným hradem. Kdo chce, může celý výlet na Hostibejk zakončit třeba v místní stylové restauraci, zatímco ti zvídavější mají možnost vydat se po stopách pamětních míst v Kralupech.

Redakčně upraveno. 

Zdroj: www.infokralupy.cz
Foto: www.infokralupy.cz

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    FILTRYvody.cz